Lisans Öğrencilerimizin Başarıları

2241A

Bilkent Makine Mühendisliği Lisans Öğrencilerimiz yine büyük başarılara imza attılar.

İlbey_Karakurt

Bölümümüzden Haziran ayında mezun olan İlbey Karakurt, Dünya’nın en prestijli üniversitelerinden UC Berkeley’den kabul aldı. Doktora araştırmalarını Mikroakışkanlar alanında yürütecek olan İlbey Karakurt, çalışmaları sırasında Berkeley tarafından araştırma bursiyeri olarak desteklenecek. 2015 yılında gerçekleştirilen Modern Akışkan Teknolojileri Çalıştayı’nda, En İyi Genç Araştırmacı Ödülünü de kazanan İlbey Karakurt’a, Berkeley’deki çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Arti_Boyut

Bölümümüzden Haziran 2014 tarihinde mezun olan ve şuanda TOBB ETÜ Makine Mühendisliği’nde yüksek lisansına devam eden Erdem Çağatay ile bölüm öğrencilerimizden son sınıfa başlayacak olan Mustafa Üşenmez, “Aynı Anda Seramik ve Biyomalzeme Dökebilen Üç Boyutlu Yazıcı” projesi ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ve KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Programı hibelerini kazanmışlardır. Mayıs 2015 tarihinde kurdukları “ARTIBOYUT” şirketinde Ar-Ge çalışmalarına Bilkent Cyberpark Tepe Binası’nda devam etmektedirler.

NMC_2015

Bölüm öğrencilerimizden son sınıfa başlayacak olan Mustafa Kara, Nanomekanik Sistemler alanında yaptığı çalışmalar ile bu alandaki en prestjili uluslararası konferans olan NMC2015 konferansında poster sunumu yapmaya hak kazandı. Temmuz ayında Yeni Zelanda’nın Auckland kentinde gerçekleştirilecek bu konferansta Mustafa Kara’ya başarılar diliyoruz.

2015 yılı içinde lisans öğrencilerimizin elde ettiği daha önceki başarılar arasında,

Sıkıştırılmış havayla çalışan araç

Uluslararası bir bilim dergisinde yayımlanan ve kapak makalesi olan bir çalışma

Tübitak 2209/A Lisans Araştırma Proje Destekleri

Tübitak 2209/B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Proje Ödülü

Mekatronik Proje Yarışması

yer almaktadır.

Comments are closed.